ÜNLÜ ALİM AVVAME, İMAM-I AZAM’I ANLATTI

ÜNLÜ ALİM AVVAME, İMAM-I AZAM’I ANLATTI

Suriyeli Alim Muhammed Avvame, “İmam-ı Azamın İslam Tarihindeki Yeri” konulu panelde konuştu.

Bağcılar Belediyesi tarafından Fatih Ali Emiri Kültür Merkezinde düzenlenen panelde Hanefi mezhebinin önemli kaynak eserlerinden olan Hadislerle Hanefi Fıkhı adlı eserin tanıtımı yapıldı.

Ünlü Suriyeli Alim Muhammed Avvame ile Prof. Dr. Mehmet Özşenel’in katıldığı baş vaiz Mustafa Akgül’ün yönettiği panel, fıkıh konusuna ilgi duyan geniş bir kitleyi bir araya getirdi. Milli Türk Talebe Birliği (MTTB)’nin 50. Dönem Genel Başkanı Ömer Öztürk’ün kurucusu olduğu Fatih Gençlik Vakfı ve Misvak Neşriyat’ın düzenlediği program, Fatih Ali Emiri Kültür Merkezinde yapıldı. Kur’an-ı Kerim okunarak başlanan programda İmam-ı Azam ile ilgili kısa bir video yayınlandı.

HADİSLERLE HANEFİ FIKHI İSİMLİ ESER TANITILDI
Suriyeli alim Avvame, Hadislerle Hanefi Fıkhı adıyla Türkçeye kazandırılan İ’laüs Sünen adlı eserin ilim dünyasındaki haklı şöhretinden ve bu kitabın hadis ve fıkıh açısından öneminden bahsederek çalışmasından dolayı Ömer Öztürk’ü tebrik etti. İmam-ı Azam’ın hadis-i şerife bağlılığını, İmam-ı Azama uymanın, Peygamber (s.a.v.) Efendimize ulaşmanın en kestirme yollarından biri olduğunu belirten Avvame, Ehli Sünnet’ten bir hak mezhebe bağlı olmanın gerekliliğini vurguladı. Ünlü alim Avvame, konuşmasını ülkemize ve tüm İslam alemine dua ederek tamamladı.

Panele İlahiyat ve Diyanet camiasından çok sayıda dinleyici katıldı. Panel sonrası Muhammed Avvame hoca, ailesiyle birlikte Malezya’ya gitmek üzere havaalanına götürüldü.İmam-ı Azam ve Hadislerle Hanefi Fıkhı Paneli Tamamlandı

Ünlü Suriyeli Alim Muhammed Avvame ile Prof. Dr. Mehmet Özşenel’in katıldığı ve Baş vaiz Mustafa Akgül’ün yönettiği panel, fıkıh konusuna ilgi duyan geniş bir kitleyi bir araya getirdi.

50. Dönem MTTB Genel Başkanı Ömer Öztürk’ün kurucusu olduğu Fatih Gençlik Vakfı ve Misvak Neşriyat’ın düzenlediği program, Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kur’an-ı Kerim okunarak ve İmam-ı Azam ile ilglili kısa bir video yayınlanarak başlanan programda İmam-ı Azam çeşitli yönleriyle anlatılırken, tercümesi tamamlanan Hadislerle Hanefi Fıkhı isimli eser de katılımcılara tanıtıldı. Meşhur âlim Avvame, İ’laüssünen adlı eseri Hadislerle Hanefi Fıkhı adıyla Türkçe’ye kazandıran Misvak Nesriyat’ın kurucusu Ömer Öztürk’ü kutlayarak başladığı sözlerini, İ’laüssünen isimli eserin ilim dunyasindaki haklı şöhretinden ve bu kitabin hadis ve fıkıh açısından öneminden bahsederek sürdürdü.

Bunun yaninda İmam-ı Azam’ın hadis-i şeriflere bağlılığını, İmamı Azam’a uymanın, Peygamber (s.a.v.) Efendimize ulaşmanın en kestirme yollarından olduğunu ve Ehli Sünnet’ten bir hak mezhebe bağlı olmanın gerekliliğini de vurgulayan Avvame konuşmasını ülkemize ve tüm İslam âlemine dua ederek tamamladı.

İlahiyat ve Diyanet camiasından sevenlerinin yoğun ilgi gösterdigi panel sonrası Muhammed Avvame Hoca ailesiyle birlikte Malezya’ya gitmek üzere havaalanına yolcu edildi.

 

 

 

Paylaşın:
23 Mart 2017
1.177 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?