Anadolu Ajansının Zeytinburnu Toplantımızla İlgili Haberi

Anadolu Ajansının Zeytinburnu Toplantımızla İlgili Haberi

Anadolu Ajansının Zeytinburnu Toplantımızla İlgili Haberi

MTTB’nin kuruluşunun 100. yılı

– MTTB 50. Dönem Genel Başkanı Öztürk:
– “15 Temmuz’u yapanların hepsi FETÖ’nün talebeleri değil. Bu hareketi yapanların içinde CIA ve diğer bazı istihbarat örgütlerinin de adamları var”

İSTANBUL (AA) – Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) 50. Dönem Genel Başkanı Ömer Öztürk, “15 Temmuz’u yapanların hepsi FETÖ’nün talebeleri değil. Bu hareketi yapanların içinde CIA ve diğer bazı istihbarat örgütlerinin de adamları var.” dedi.

MTTB’nin kuruluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında, “Kuruluşunun 100. Yılında MTTB’liler 50. Dönem Genel Başkanımız Muhterem Ömer Öztürk ile Buluşuyor” konferansı düzenlendi.

Öztürk, Fatih Gençlik Vakfı Ömer Öztürk Gençlik Merkezi’ndeki konuşmasında, MTTB’nin uzun yıllar milli değerlere bağlı gençlik yetiştirme adına önemli çalışmalar yaptığını söyledi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin, bir işgal hareketi olduğunu dile getiren Öztürk, “Bu kalkışma, satılık bir adamın yapacağı bir organizasyon değil. 1974’te önemli bir zat bana, ‘siz MTTB’de İslam gençliği yetiştiyorsunuz. Önemli bir iş yapıyorsunuz. Ancak İzmir’de Kestane pazarında bir adam alternatif İslam gençliği yetiştirecek. Diğer devletlerin ajanlığını yapacak. Bu görev ona verildi.’ demişti. Ben de bunu bazı arkadaşlarımıza o zaman söylemiştim.” diye konuştu.

Öztürk, darbe girişiminin, Türkiye’nin parçalanıp, tarih sahnesinden tamamen ortadan kaldırılması hareketi olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

“O şahsın yetiştirdiği kişiler, milletin başına bombalar yağdırdı ancak bu işi sadece o gruba bağlı kişiler yapmadı. Darbe girişiminden sonra yakalanan bazı subaylar mahkemelerde verdikleri ifadelerde, ‘Bizim FETÖ’yle alakamız yok.’ diyor. Milletimiz de bunlara inanmıyor ama bu adamlar doğruyu söylüyor. Bu hareketi yapanların içinde CIA ve diğer bazı istihbarat örgütlerinin de adamları var. 15 Temmuz’u yapanların hepsi FETÖ’nün talebeleri değil. Bunların içinde Amerikalısı, İngilizi de var. Bunlar dünyayı parsellemişler. Tükiye’nin bu kadar kalmasına müsaade etmişler.”

Türkiye’ye yönelik planların devam ettiğini aktaran Öztürk, artan terör olaylarının bunun bir parçası olduğunu aktardı.

Ömer Öztürk, Allah’ın emrinin her şeyin üstünde tutulması gerektiğini aktararak, şunları kaydetti:

“Aklımızı Allah’ın yolunda kullanmalıyız. Müslümanlar aklını bu yolda kullanacak. Ancak sadece akılla olmaz. Akıl çok önemli. Allah aklı boşuna vermemiş ancak sadece onunla her şeyi anlayamayız. Aklını kullanıp bu adamlar bu ülkede neler yaptılar. Abant Toplantıları yaptılar. Oraya inançla insanlar gitti ancak aynı zamanda ateist, kemalist adamlar daha çoktu. Orada, ‘vahiy akılla çatışınca hangisine uyacağız?’ diye oylama yapıyorlardı. Kimse çıkıp da tek kelime söylemedi. Diyanet bile sesini çıkarmadı. Tayyip Erdoğan çıkıp, ‘Bu adamların yanlışlarını anlatın’ diyene kadar bunlar bir şey yapmadılar.”

Muhabir Halil İbrahim Başer

Yayınlayan Seyhan Sevinç

Hüseyin ALTINALAN

İstanbul Haberleri Editörü

Anadolu Ajansı

Paylaşın:
21 Nisan 2017
795 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?