Fatih Gençlik Vakfı’ndan İdlib’e 4 bin Battaniye

Fatih Gençlik Vakfı’ndan İdlib’e 4 bin Battaniye

Fatih Gençlik Vakfı tarafından temin edilen 1 Tır (4 bin adet) battaniye, İdlib yakınlarındaki tampon bölgede görev yapan AFAD yetkililerine teslim edildi.

İdlib’de Gerginliği Azaltma Bölgesi ilanından sonra yapılan saldırılarda yaklaşık 900 bin kişi yerlerinden edilmiştir. İdlib Merkezi ve Kuzeyi, Atme Kamplar Bölgesine ve sınırımıza yakın bölgelere göç hareketleri olmuştur.

1 Aralık 2019 tarihinden günümüze toplamda 312 bin kişi sınırımıza yakın yerlere göç etmiş olup göç edenlerin % 76’sı kadın ve çocuklardan oluşmaktadır.

Bölgedeki kış şartları ve yoğun yağışlar yaşamı olumsuz yönde etkilemektedir. Göç dalgası ile birlikte sınırımıza yakın bölgelere göç etmiş sığınmacılar başta can güvenliği, açlık, susuzluk, barınma ve salgın hastalık sorunları ile karşı karşıya bulunmaktadırlar.

Bu kapsamda en öncelikli ihtiyaçlardan biri olan battaniye yardımı Fatih Gençlik Vakfı – AFAD işbirliği ile Suriye’ye ulaştırılmıştır.

Yardımların ulaştırılmasından sonra yaralıları ziyaret eden vakıf temsilcileri, kahraman Mehmetçiğimize desteklerini iletmişlerdir.

MTTB 50. Dönem Genel Başkanı Ömer Öztürk tarafından kurulan Fatih Gençlik Vakfı; eğitim, yurt, burs ve yayıncılık alanlarında faaliyet göstermektedir.

Paylaşın:
29 Şubat 2020
882 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?