Fatih Gençlik Vakfı Mezun ve Mensupları Muhterem Ömer Öztürk İle Buluştu!

Fatih Gençlik Vakfı Mezun ve Mensupları Muhterem Ömer Öztürk İle Buluştu!

Fatih Gençlik Vakfı ve Feriköy Öğrenci Yurdu mezun ve mensupları mezunlar buluşmasında bir araya geldi. Zeytinburnu Ömer Öztürk Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen program, mezunların bir araya gelmesi ve eski günleri yad etmesi ile başlayıp Muhterem Ömer Öztürk sohbeti ile sona erdi.

Zeytinburnu yurdunda sabah kahvaltısı ile başlayan program, Türkiye’nin çeşitli yerlerinden pek çok gönül dostunu bir araya getirdi.
Yoğun katılımın sağlandığı organizasyon, Fatih Gençlik Vakfı’nın kurucusu, MTTB’nin unutulmaz Genel Başkanı Ömer Öztürk’ün teşrifi ve sohbetleriyle son buldu.

Sohbette şunlar kaydedildi:
“Sami efendi hazretleri 1950’li yıllar için bile fitne devri tabirini kullanırdı, bugün fitnenin ne seviyeye geldiğini kıyas ediniz. Günümüzde en büyük fitne, milletin itikadının bozulmaya çalışılması şeklinde zuhur ediyor. Biz bu yol kesiciler karşısında imanımızı muhafaza etmeye çalışmalıyız. Tabi olduğumuzu kişileri iyi seçmemiz gerekir. Allah ve Resulu’nün emirlerine yorum yapmadan, kendimize göre değiştirmeden itaat etmemiz gerekiyor. Dinimizi doğru kaynaklardan öğrenmemiz lazım bunun için de ilk müracaat edeceğimiz kaynak ilmihaldir ki bu da fıkha girişe giriş seviyesidir. Bu girişten sonra diğer fıkıh kitaplarına geçiş yapmalıyız….”

Paylaşın:
06 Ağustos 2018
1.854 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?